Rakstu krājums - Vardarbība pret bērnu: ko varam mācīties no pētījumiem un labās prakses piemēriem.

20.12.2013

Ar lielu prieku Nodibinājums „Centrs Dardedze” nodod Jūsu vērtējumam un izmantošanai ikdienas darbā rakstu krājumu - Vardarbība pret bērnu: ko varam mācīties no pētījumiem un labās prakses piemēriem. Tā tapšanā piedalījušies Polijas, Lietuvas, Lielbritānijas un Latvijas bērnu tiesību jomā strādājošie speciālisti – sociālie pedagogi, sociālie darbinieki un psihologi.

 Ikvienā no augstākminētajām valstīm ir sava pieredze darbā ar bērnu tiesību aizsardzības jautājumu risināšanu. Katra iet nedaudz atšķirīgu ceļu, taču visām mērķis ir viens – veiksmīgi bērni funkcionējošā ģimenē un atbildīga profesionāļu kopa, ko veido izglītoti un savu darbu labi zinoši speciālisti bērnu un ģimenes tiesību aizsardzības jomā.

Kā ikvienā, arī šajā darbā neiztikt bez izaicinājumiem un veiksmes stāstiem. Ar šīs publikācijas starpniecību mums ir iespēja ielūkoties Lietuvas un Polijas pētnieku ziņojumā par bērnu viktimizāciju šajās valstīs, uzzināt par agrīnās prevences un vardarbības pret bērnu novērtēšanas pieredzi Lietuvā, iepazīt labās prakses principus bērnu tiesību aizsardzībā Lielbritānijā, uzzināt, kā visveiksmīgāk ieviest Polijas kolēģu izstrādātos vardarbības novēršanas principus izglītības un bērnu aprūpes iestādēs, un noskaidrot brīvprātīgo iesaistīšanas iespējas atbalstam ģimenēm ar bērniem tepat Latvijā.

No katras pieredzes var kaut ko mācīties, lai izdodas arī šoreiz!

Šis izdevums tapis projekta "Preventing and fighting sexual exploitation of children" Nr.HOME 2010/ISEC/AG/052 30-CE-0447226/00-08 ietvaros

 

 


 

Šis izdevums tapis pateicoties Eiropas Komisijas ģenerāldirektorāta atbalstam, programmas „Home Affairs” ietvaros. Šī publikācija pauž vienīgi tās autora uzskatus un viedokli. Komisija nevar tikt saukta pie atbildības par publikācijā iekļauto informāciju.

 


Vardarbība pret bērnu: ko varam mācīties no pētījumiem un labās prakses piemēriem” ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Par Vardarbība pret bērnu: ko varam mācīties no pētījumiem un labās prakses piemēriem” saturu atbild nodibinājums „Centrs Dardedze”.

Atpakaļ

Aktualitātes

Atbalstītāji