Visu pasaules bērnu aizsardzība un izglītošana

Visu pasaules bērnu aizsardzība un izglītošana

Robija Adlere – Tapija - EMDRIA, psiholoģe, institūta koordinatore (ASV) Psiholoģe Robija Adlere – Tapija (Robbie Adler-Tapia) ar klientiem strādā jau 25 gadus. Viņa ir specializējusies darbā ar bērniem, kas piedzīvojuši traumu un viņu ģimenēm. Paralēli šim darbam Robija Adlere Tapija strādā ar policistiem, ugunsdzēsējiem, ātrās palīdzības darbiniekiem - to dienestu cilvēkiem, kas ikdienas darbā saskaras ar bērniem, kas piedzīvo ārkārtas situācijas. Kā EMDR HAP apmācību vadītāja, EMDR institūta koordinatore, konsultante un sertificēta terapeite, sarakstījusi grāmatu un vairākus rakstus par EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing - desensibilizācija un traumu pārstrāde ar acu kustībām) izmantošanu terapijā ar bērniem.


Kaut arī bērnu labklājības nodrošināšanas praksi ietekmē un virza vairākas nozares, visaptveroša prevencijas, intervences un terapijas ietvara izveidei nepieciešams visu sabiedrības locekļu ieguldījums. Vispārēja uzmanība jāpievērš lēmumu pieņēmēju, pakalpojumu sniedzēju un plašas sabiedrības izpratnes un atbildīguma veicināšanai
attiecībā uz problēmām, kas saistītas ar sliktu izturēšanos pret bērniem, un tās mērogiem. Valstīm jāaicina visi pilsoņi — sākot no politiskajiem līderiem un beidzot ar ģimeni — iesaistīties kopējā bērnu aizsardzības darbā un jāparedz ātri īstenojamas un nozīmīgas sekas tiem, kas nodara kaitējumu bērniem. Jāpieņem likumi, kas visus sliktas izturēšanās pret bērniem gadījumus padarītu par pretlikumīgiem un noteiktu visaptverošas stratēģijas normu un standartu ieviešanai bērnu aizsardzības jomā. Starpdisciplinārām profesionāļu komandām, kuru uzdevums ir novērst sliktu izturēšanos pret bērniem, jāapmainās ar informāciju un jāsadarbojas, lai uzlabotu visas bērnu dzīves jomas. Jāievieš izglītojoši pasākumi, lai uzlabotu pirmsdzemdību aprūpi, bērnu audzināšanu un aprūpi, izglītojošas un kopienas aktivitātes, katram bērnam nodrošinot iespēju attīstīties. Integrējošām veselības aprūpes sistēmām jāseko mātei un bērnam, lai sniegtu bērniem vislabākās izredzes veselīgai dzīvei. Īpaši apmācītām daudznozaru komandām jāveic uzraudzība un jānodrošina intervence riska grupu interesēs, kā arī jārada visaptveroši rīcības plāni, lai atgrieztu bērnus uz veselīgas attīstības ceļa. Šajā seminārā tiks sniegts īss pārskats par ieteikumiem integrētas, starpdisciplināras pieejas izveidei, lai uzlabotu visu bērnu nākotni.

Pievienotie faili

  1. Robija Adlere Tapija_prezentacija *.pdf, 612.27 KB
Atpakaļ

Aktualitātes

Atbalstītāji