Bērna pratināšanas psiholoģiskie aspekti

Bērna pratināšanas psiholoģiskie aspekti

Dace Landmane - VP RRP Kriminālpolicijas pārvaldes vecākā inspektore – psiholoģe; Indra Krūmiņa - Valsts atzīta privātā tiesu psiholoģijas eksperte, klīniskā psiholoģe


Pirmstiesas izmeklēšanā ir aktuāls jautājums vai nepilngadīgos var pratināt atkārtoti. Psihologi, pamatojoties uz nepilngadīgo atkārtotu traumatizāciju, parasti liedz pratināt nepilngadīgos atkārtoti. Savukārt izmeklēšanas procesa gaitā reizēm tiek atklāti papildus fakti, kurus ir ļoti svarīgi apstiprināt ar nepilngadīgo liecībām.

Tāpat zināms, ka nepilngadīgie bieži vien pie atkārtotām pratināšanām sniedz atšķirīgas liecības par vienu un to pašu notikumu. Sniedzot atšķirīgas liecības, speciālistiem rodas šaubas par informācijas ticamību.

Pētījuma mērķis ir analizēt kā atkārtota pratināšana ietekmē nepilngadīgo emocionālo stāvokli un kādēļ pie atkārtotas pratināšanas iegūtās nepilngadīgo liecības var nesakrist. Pētījuma ietvaros tiks iepazīstināts ar psiholoģiski drošas nepilngadīgo nopratināšanas vadlīnijām. Saskaņā ar psiholoģijas pētījumu atziņām psiholoģiski droša nepilngadīgo nopratināšana veicina:

(1) nepilngadīgo atkārtotas traumatizācijas mazināšanos;

(2) pratināšanas laikā iegūtās informācijas apjoma un ticamības palielināšanos.

Pievienotie faili

  1. Dace Landmane _ Indra Krumina _ prezentacija *.pptx, 173.13 KB
Atpakaļ

Aktualitātes

Atbalstītāji