Labās prakses piemēri bērnu nopratināšanā Nīderlandē

Labās prakses piemēri bērnu nopratināšanā Nīderlandē

Karīna M.K. Dekensa (Karina M.K. Dekens) - bērnu psiholoģe, nopratināšanas pasniedzēja, inspektore un konsultante Nīderlandes Policijas akadēmijā.Nīderlandē lieciniekus vecumā no 4 līdz 12 gadiem un lieciniekus ar intelektuālās attīstības traucējumiem izjautā vienīgi apmācīti policisti. Ikviena nopratināšana tiek ierakstīta un notiek bērniem piemērotās nopratināšanas telpās.

Nīderlandes nopratināšanas modelis: strukturēta, taču elastīga „Labā prakse”. Ieteikumi, kas ļauj nopratināšanas veicējam piemēroties konkrētajam lieciniekam, kā arī dažādām situācijām. Tā ir metode, kas ne tikai ir piemērota ideālai situācijai, bet arī noderīga gadījumos, kad liecinieks nelabprāt atbild uz jautājumiem. Nopratināšanas veicējs ājs var mainīt scenāriju un izmantot „scenāriju modeli”, lai sasniegtu iespējami labāku rezultātu. Galvenais mērķis ir iegūt ticamu liecību, kā arī sīki izjautāt liecinieku, lai iegūtu pēc iespējas vairāk noderīgas informācijas. Ņemot vērā apsūdzošos un attaisnojošos pierādījumus, nopratināšanas veicējam jāpiemērojas liecinieka neaizsargātībai atbilstoši tā vecumam un/vai intelektuālajām attīstības spējām.

Atsevišķas šīs metodes daļas tiek pētītas. Nopratināšanas modelis tiek regulāri papildināts ar jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem.

Pievienotie faili

  1. Karina Dekensa - prezentācija *.pdf, 1.22 MB
Atpakaļ

Aktualitātes

Atbalstītāji