Noslēgums

Noslēguma daļā notiek informācijas apkopošana, tālāko darbību iezīmēšana un atvadīšanās.

    Uzsākot noslēguma daļu, nopratināšanas veicējs apkopo saņemto informāciju un pajautā par citiem iespējamajiem vardarbības gadījumiem. Bieži vien nopratināšana var izsaukt bērnam spēcīgas emocijas un tādēļ ir nepieciešams palīdzēt bērnam atgūt emocionālu līdzsvaru. Ja nepieciešama palīdzība, lai nomierinātu bērnu, tad var pieaicināt viņa vecākus vai atbalsta personas.

     Pēc tam bērnam saprotamā veidā un viņa vecākiem ir jāsniedz informācija par to, kas notiks tālāk, kādās vēl izmeklēšanas darbībās viņš tiks vai varētu tikt iesaistīts un, kad, vismaz apmēram, tās varētu notikt. Taču nedodiet bērnam solījumus, par kuriem neesiet drošs, ka tas tiešām notiks, piemēram, tad tev būs jāiet uz tiesu un mēs Jāni ieliksim cietumā.

    Tikpat svarīgi ir parūpēties, lai bērns un viņa vecāki saņemtu informāciju par to, kur viņi var saņemt sociālpsiholoģisku palīdzību, ja viņam tāda nepieciešama, kā arī par pakalpojumiem, kurus cietušajiem garantē valsts. Būtiski ir pārlieicnāties vai bērnam un viņa vecākiem ir jūsu konatkttālruni.

    Sarunas nobeigumā pārejiet uz neitrālākām tēmām, piemēram, pajautājiet bērnam, ko viņš darīs vakarā. Kā arī neaizmirstiet pateikt bērnam paldies par sadarbību.

Atpakaļ

Aktualitātes

Atbalstītāji