Uzdod jautājumu

Jūsu vārds:
E-pasts:
Jautājums:
 
 • Reinis: Ko man darīt, ja jau kādu stundu klausos kā man augšējā stāvā sit bērnu, kas kliedz ka nevajag, nevajag, bet viņa māte tik kautko bļauj un dzird, ka sit, jo ja uziešu augšā ar viņu runāt tad domāju , ka bērns pēc tam vēl vairāk cietīs, kā vislabāk rīkoties?

      Varam Jūs uzteikt, ka neesat vienaldzīgs un vēlaties palīdzēt. Iesakām Jums zvanīt vai rakstiski informēt sava sociālā dienesta sociālos darbiniekus, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem. Ja Jūs esat Rīgas iedzīvotājs, informāciju varat noskaidrot, zvanot uz Labklājības departamenta bezmaksas informatīvo tālruni 80005055 vai Rīgas Sociālā dienesta informatīvo tālruni 67105048. Sociālie darbinieki reaģējot uz Jūsu sniegto informāciju, noskaidros situāciju un atbilstoši rīkosies, nepieciešamības gadījumā iesaistot citas institūcijas.

      Tomēr, ja šķiet, ka situācija apdraud bērna dzīvību vai veselību, tad nepieciešams nekavējoties iesaistīt Valsts vai pašvaldības policiju. Ja jūs nevēlaties atklāt savu identitāti, tad visām iesaistītajām institūcijām varat ziņot arī anonīmi.

 • Normunds: Sveicināti,kā man rīkoties kur lai vēršos ja mani neapmierina bāriņtiesas lēmums,nav ņemti vērā mani pierādijumi un lūgumi.Kur man griesties pēc palīdzības,kādā formātā nosūtīt informāciju par šo lietu.Esmu ļoti sarūgtināts.

  Bāriņtiesas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā tiesā vai varat vērsties Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā, kura uzrauga bāriņtiesu darbību.

 • Ingrida: Kā lai es uzzinu vai mani bērni ir seksuāli izmantoti.Viņiem 4un5 gadi.Daudz neko viņi nestāsta,bet pēc uzvedības varētu būt un cik meitiņa pastāstīja.

       Lai noskaidrotu vai bērns ir cietis no seksuālas vardarbības, būtu nepieciešams veikt vardarbības izpēti. Jūs varat vērsties savā sociālajā dienestā, lai saņemtu nosūtījumu izpētes veikšanai. Tāpat Jūs varat vērsties Valsts policijā ar iesniegumu par aizdomām par seksuālu vardarbību pret saviem bērniem. Šādā gadījumā  tiks uzsākts kriminālprocess, kura laikā tiks veikta izmeklēšana, vācot pierādījumus, kas apstiprina vai noraida noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

 • Jolanta: Labdien. Varbūt mana problēma nav tik liela, bet vienalga esmu noraizējusies. Manai meitai ir 8 gadi. Viņa ir nedaudz apaļīga, bet ne resna, visi viņu klasē apsmej un apsaukā pa lielo mammu (no filmas). Viņa nāk mājas un raud. Mājas kopīgi vingrojam, lai viņa justos labāk un arī fiziskā aktivitāte nekad nav nākusi par sliktu, bet nu jau sāk atteikties ēst.... Šodien ienāca draugos.lv viņai vēstule (ei tu dirst resnā govs: D ha ha tava iesauka ir gigaponce). Es nezinu kā rīkoties, viņai neesot skola draugu, es nezinu kā viņai palīdzēt.

        Rakstītais norāda, ka Jūsu meita ļoti pārdzīvo esošo situāciju skolā, iespējams, ka Jums būtu nepieciešamas psihologa konsultācijas. Iespējas par bezmaksas konsultācijām varat noskaidrot savā sociālajā dienestā, interesēties skolā vai, ja Jums tas ir iespējams, varat meklēt maksas psihologa pakalpojumus.
        Lai novērstu vienaudžu vardarbību skolas vidē un ārpus tās ir ļoti svarīgi iesaistīt skolas personālu. Daudzās skolās pastāv īpaši noteikumi un stratēģijas kā rīkoties vienaudžu vardarbības gadījumā.  Dažās skolās, lai atrisinātu šādas situācijas, tiek piesaistīti speciālisti no ārpuses, kas izmanto īpašu programmu palīdzību
  problēmas risināšanai. Šādas programmas piedāvā ar "Centra Dardedze" speciālisti. Ļoti nopietnos vienaudžu vardarbības gadījumos  risināšanai tiek piesaistīta arī Valsts un/vai pašvaldības policija. Līdz ar to jums būtu nepieciešams informēt skolu un pēc vajadzības iesaistīt citas institūcijas.

Aktualitātes

Atbalstītāji